Od października 2015 jesteśmy oficjalnym przedstawicielem Cannondale!

Od października 2015 jesteśmy oficjalnym przedstawicielem Cannondale!

cannondale logo 9e7b4

 

Niezmiernie miło jest nam Państwa poinformować, że od października tego roku zostaliśmy oficjalnym przedstawicielem marki Cannondale. 

Amerykański producent rowerów, z główną siedzibą w Bethel w stanie Connecticut. Firma Cannondale została założona w 1971 roku przez Joego Montgomery'ego. Jej nazwa wzięła się od nazwy stacji kolejowej Cannondale Metro North w Wilton, Connecticut. Początkowo firma produkowała sakwy, bagażniki i przyczepki rowerowe, plecaki turystyczne, śpiwory i namioty, bagażniki do przewozu rowerów na samochodzie i stojaki do obsługi rowerów oraz odzież turystyczną i rowerową. Pierwszym rowerem wyprodukowanym przez firmę Cannondale był turystyczny model ST-500 z 1983 roku. Posiadał on, rewolucyjną jak na owe czasy, ramę wykonaną z aluminiowych rur o zwiększonej średnicy. Dzięki temu rama była o wiele sztywniejsza i jednocześnie lżejsza od konkurencyjnych ram stalowych. W kolejnych latach do oferty wprowadzano nowe modele rowerów – szosowe, terenowe i miejskie.
Obecnie Cannondale sprzedaje ponad 80 modeli rowerów różnego typu na całym świecie.
Od roku 2000 w stałej produkcji jest jedyną ogólnodostępną firmą oferującą (jednostronny, jednogoleniowy) amortyzator przedni typu Lefty.

 

 

Top